Dolní
Lhota

Okrsková soutěž v požárním sportu v Dolní Lhotě – 24. května 2014

Autor: admin, 2. 6. 2014

[Okrsková soutěž v požárním sportu v Dolní Lhotě - 24. května 2014]V sobotu 24. května 2014 jsme pořádali soutěž XIV. okrsku v požárním sportu. Konala se za ideálního počasí a ideálních podmínek, které nové hřiště pro tento sport přímo nabízí. Sjelo se zde 10 družstev mužů, 2 ženská družstva, 1 družstvo mladších a 4 družstva starších žáků.
Z našeho sboru se na startovní čáry postavili muži, mladší a starší žáci. Družstvo žen se nepodařilo dát dohromady.
Samotná příprava soutěže byla časově náročná a tak družstvo mužů nastupovalo do boje s časem bez přípravy. Soutěž byla zahájena štafetami 4 x 100 m s překážkami. 2 místo po této disciplíně pro naše ne zrovna nejmladší mužstvo bylo velmi pěkné, stejně jako 3. v jednotlivcích, kteří po štafetách následovali. Nejatraktivnější disciplína, požární útok, se nám nepovedla. Kvůli odpadlému sacímu koši byli po jinak dobrém výkonu diskvalifikováni a v konečném účtu obsadili 6. příčku.
Dalšími reprezentanty domácího sboru byli mladší žáci, kteří v této kategorii nastoupili jako jediní a předvedli velmi dobrý požární útok. Pokud vydrží, budou mít v budoucnu před ostatními slušný náskok.
Ani domácímu družstvu starších žáků se nevedlo. V dobře probíhajícím požárním útoku došlo k přešlapu na čáře nástřiku a tak byl tento pokus neplatný. Obsadili tak spolu s družstvem z Loučky
3. místo. Zvláště pro Loučku to muselo být zklamáním. Ročně odjezdí desítky kvalitně obsazených pohárových soutěží, kde sbírají čelná umístění.
Obě kategorie žáků, stejně jako ženy, se utkaly jen v požárním útoku.
Vítězství v jednotlivých kategoriích si odvezla družstva, která se tomuto sportu prokazatelně věnují. Družstvo mužů z Drnovic zvítězilo potřetí za sebou. Dvouletá celoroční práce s mládeží v Horní Lhotě byla také vidět. Totéž lze tvrdit o družstvu žen z Vysokého Pole, které i když prochází obměnami, vždy podává výborné výkony. Před pěti lety reprezentovalo okres v krajském kole a skončilo páté. A tak bych mohl pokračovat ve výčtu úspěchů i u dalších dobře pracujících družstev a sborů.