Dolní
Lhota

Hasiči v polovině sezóny 2011

Autor: admin, 28. 7. 2011

Konec července dělí sportovní sezónu hasičů na dvě poloviny a tak je čas na krátké ohlédnutí. Po květnové okrskové soutěži v PS do které se přihlásilo jenom družstvo mužů a obsadilo druhé místo, se toto družstvo zúčastnilo tří pohárových soutěží v PS.

Sousedé z Horní Lhoty pořádali 4. června soutěž započítávanou do ZLPS. Dobře rozběhnutý útok na 3B skončil nezdarem kvůli nenasazené proudnici na levém proudu. Dobře se uvedl Libor Kráčalík, naše nová akvizice, který na pravém proudu dosáhl slušného času 18.72 s.

Ještě týž den jsme jeli na noční pohárovku do Zádveřic. Byla vypsána na 2B. Trať nebyla osvětlena a jelo se skoro naslepo. Dosaženým časem 18.86 jsme obsadili 8. místo z 28 soutěžících, což lze považovat za úspěch.

2. července jsme jeli obhajovat prvenství z loňského roku na netradiční soutěž do Kochavce. Soutěž byla oproti předešlým ročníkům zajímavější díky tomu, že se zdvojnásobil počet soutěžících družstev. Přesto se našim borcům podařilo opět zvítězit. Nutno dodat, že našim barvám pomohl k obhajobě náš hostinský Jan Šenkeřík. V dobrém čase absolvoval 200m dlouhou překážkovou trať s bariérou a  oknem, na jejímž konci je vypití 3 deci piva brčkem. V tabulce je uveden jako čas velitele na jedné z přiložených fotografií.. Po splnění tohoto úkolu se rozbíhá požární útok, zpestřený o další překážku. Jsou to tzv. koleje, pod kterými se musí podvléct hadice B.

Po tomto úspěchu nastává stagnace, i když dosažené výsledky jsou povzbudivé. Do další soutěže se družstvo zatím nepřihlásilo. Z části za to mohou dovolené. Nebo i něco jiného?

Po loňském rozpadu družstva žáků, letos potkal stejný osud i družstvo děvčat.

Je to škoda. Zvláště když sbor disponuje sportovním vybavením pro všechny uvedené kategorie, které by nám leckde záviděli.