Dolní
Lhota

Okresní soutěž v požárním sportu 19.6.2010

Autor: admin, 29. 6. 2010

Okresní kolo soutěže SDH v požárním sportu se uskutečnilo 19. června 2010 v Hřivínově Újezdě. Sešli se zde vítězové okrskových soutěží, aby svedli souboj o postup do krajského kola. Na startu nechybělo ani naše družstvo. Po vítězství v Újezdě je to již podruhé v uplynulých třech letech, co jsme se probojovali do II. kola. Program soutěže byl rozdělen na dvě části.

Dopolední odstartovala štafeta na 4×100 m s překážkami. Běžela se na dva rozběhy a započítáván byl lepší čas. První družstvo odstartovalo ve složení: Ondřej Remeš, Petr Remo, Jaroslav Heinz a Ondřej Dobrota. Na soupisce druhého družstva byli zapsáni: Josef Petráš, Luděk Pleša, Martin Janota a Zdeněk Martinec. Výsledný čas štafety nás vynesl na průběžné 5. místo a zasloužilo se o něj první družstvo.

Další dopolední disciplínou byl přebor jednotlivců na 4×100 m s překážkami a  reprezentovali nás: Ondřej Dobrota, Zdeněk Martinec, Jaroslav Heinz a Petr Remo. Výsledný čas stačil na 10. místo a myslím si, že hoši měli větší ambice.

Po přestávce na oběd se rozběhla neatraktivnější část soutěže, kterou bezesporu požární útok je. Pořadí v něm kromě sehraného kolektivu určuje i sportovní štěstí. O tom by mohlo dlouze vyprávět snad každé družstvo. Proto 5. místo v této disciplíně lze považovat za velmi dobré. Celkový počet bodů ze všech částí soutěže nám určil 8. místo v celkovém pořadí. Při pohledu na tabulku je patrné, že jsme si vůbec nevedli špatně.

Výsledky Okresního kola požárního sportu v Hřivínově Újezdě.