Dolní
Lhota

Okresní kolo požárního sportu 20.6.2009

Autor: admin, 4. 5. 2010

V sobotu 20. června se ve Velkém Ořechově uskutečnilo okresní kolo požárního sportu, kde náš sbor reprezentovalo družstvo děvčat. Soutěž se konala na fotbalovém hřišti, které bylo po deštích předešlých dní značně kluzké, což našim děvčatům nesvědčilo. Nepříjemné je i zranění Martiny Machů, které si způsobila při přeskoku přes bariéru v závodě na 100 metrů s překážkami.

Dopolední program soutěží byl zahájen štafetami na 4×100 metrů. Dosažený čas našich soutěžících děvčat byl 82,86 s a odpovídal 10. místu.

Další disciplínou byl běh na 100 m s překážkami. Nejvíce z našich se dařilo Alžbětě Kráčalíkové, jejíž čas 21,86 stačil na 20. místo. Na 29. místě se umístila Iveta Krajíčková a Blanka Martinů skončila 39. Jako čtvrtá běžela už zmiňovaná Martina Machů, která pro zranění odstoupila ze soutěže. Celkový čas v soutěži jednotlivců odpovídal 10. místu.

Po obědě se rozjela nejatraktivnější část soutěže, požární útok. S dosaženým časem 29,52 nejsou děvčata jistě spokojena. Umí to i rychleji. Předvedený výkon je zařadil na 7. místo v této disciplíně.

Součet umístění v jednotlivých disciplínách je řadí na celkové 10. místo z dvanácti soutěžících družstev. Děvčata nastoupila v této sestavě: Alžběta Kráčalíková, Iveta Krajíčková, Blanka Martinů, Martina Machů, Laďka Janušková, Markéta Janušková, Eva Tichá a Jana Žáčková.