Dolní
Lhota

Okrsková soutěž hasičů 2008

Autor: admin, 29. 6. 2010

V sobotu 24. května 2008 se ve Slopném konala soutěž hasičů 14. okrsku v požárním sportu. Soutěž byla vypsána pro kategorie žáci, ženy a muži. Náš sbor do tohoto klání vyslal po jednom družstvu v každé kategorii.

Soutěž byla zahájena za ideálního počasí štafetami 4×100 metrů muži. Každé družstvo běželo dvakrát a započítáván byl lepší čas. Po této disciplíně byli naši soutěžící na 3. až 5. místě.

Po doběhnutí poslední štafety zahájili svoji soutěž žáci požárním útokem. V konkurenci šesti družstev se naši mladí umístili na medailovém třetím místě.

Po žácích následoval požární útok žen. Ani letos se počet soutěžících družstev žen nerozrostl a tak naše děvčata svedla boj o vítězství se svými kolegyněmi z Vysokého Pole. I tentokrát z toho bylo pro naše barvy druhé místo.

Na závěr soutěžního odpoledne následovala královská disciplína – požární útok mužů. V poslední době se technické vybavení družstev srovnalo a tak se dal očekávat vyrovnaný boj. Soutěžící očekávání nezklamali. Byla k vidění řada dobrých výkonů a mnohým k lepšímu umístění chybělo tolik potřebné štěstíčko. To se konečně usmálo na naše borce a tak jsme se v konečném součtu mohli radovat z prvního místa v soutěži. Dlužno dodat, že nepřišlo samo. Je zde zúročena spousta hodin na tréninku a dvouletá účast ve „ Zlínské lize požárního sportu“, kde si také nevedeme špatně.

K dokreslení atmosféry tohoto úspěchu přikládám několik fotografií.