Dolní
Lhota

Okresní kolo požárního sportu 2008

Autor: admin, 29. 6. 2010

V sobotu 21.6.2008 se sjeli do Biskupic vítězové okrskových soutěží v požárním sportu. Čtrnáctý okrsek premiérově reprezentovalo družstvo mužů a žen našeho sboru a zhostilo se toho velmi dobře. Obě družstva soutěžila ve třech disciplínách.

Klání zahájila štafeta  4×100 metrů. Tady velmi dobře zabojovali muži a jejich výsledný čas byl 3. nejrychlejší. Ženám se tolik nevedlo a jejich čas v cíli stačil na 8. místo. Nutno dodat, že štafeta žen se na okrskových soutěžích neběhá a tak si děvčata tuto disciplínu vyzkoušela po prvé a hned naostro.

Po krátké technické přestávce nutné na přemístění překážek následoval přebor jednotlivců. Je to běh na 100 m s překážkami a byl pro obě družstva novinkou. S každého družstva běží čtyři jednotlivci a tři nejrychlejší časy se započítávají. Stejně jako ve štafetě, děvčata obsadila 8. příčku. Muži byli 7. a myslím si, že měli větší ambice. Tímto během skončila dopolední část programu.

Po obědě byla zahájena třetí a nejatraktivnější část soutěže a tou je bezesporu požární útok mužů. K tomu jsme nastupovali desátí. To už byla trať u základny značně podmáčená a tak uklouznutí na nepřipevněném koberci u základny nás stálo drahocenné desetiny vteřiny. Snaha o opakování vyzněla naprázdno. I tak je 5. místo pěkným úspěchem. Po skončení útoků mužů a úpravě tratě zahájily svoji poslední disciplínu ženy. Tady se potvrdilo, že výkonnostní vzestup našich děvčat oproti loňsku je značný. Druhé místo v této disciplíně je toho dokladem.

Po sečtení bodů ze všech disciplín se obě naše družstva shodně umístila na celkové 4. příčce ve svých kategoriích. Svým umístěním ale i vystupováním dobře reprezentovala náš sbor i okrsek, za což si zaslouží poděkování. Pro úplnost dodávám sestavy.

Děvčata: Alžběta Kráčalíková, Martina Machů, Jana Žáčková, Ladislava Janušková,  Markéta Janušková, Blanka Martinů a Iveta Krajíčková.
Muži: Zdeněk Martinec, Roman Januška, Josef Petráš, Ondřej Dobrota, Ondřej Remeš, Jiří Šmotek, Petr Rémo a Jaroslav Heinz.

S jakou urputností se bojovalo s časem ukazuje i několik přiložených fotografií.